KURZ - Freeform přívěsek "Pebble"

0,00 Kč
Není daň

Pokud si pod pojmem "freeform" představíte obří a honosné šperky pro zvláštní příležitosti ... nejse úplně daleko od pravdy, ale vězte že tomu nemusí být vždy tak. Na tomto kurzu si vytvoříme originální a elegantní přívěsek, který krásně padne k pracovnímu kostýmku i letním šatům a hodí se i pro každodenní nošení.

Nejprve si ukážeme, jak se nejlépe "popasovat" s obšitím přírodního a ne úplně pravidelného kamene a obšitý kámen poté technikou freeform vytvarujeme a dozdobíme do požadované podoby - vyhrajeme si především s prostorovým zdobením, využijeme dvoudírkové korálky, drobné mačkané či broušené rondelky či kuličky, zlomky minerálů a jiný netradiční materiál - a na závěr se podíváme na možnosti zavěšení.

Kurzu se nemusíte obávat ani v případě, že z techniky freeform a "volného" šití máte trošku obavy - s každým účastníkem budeme pracovat individuálně, a volbu materiálu i designu výsledného šperku přizpůsobíme preferencím a pokročilosti každého účastníka.

Materiál:Budeme pracovat s japonským rokajlem ve velikostech od 15/0 do 8/0, nepravidelnými přírodními kameny, korálky z minerálů, dvoudírkovými korálky, atypickým rokajlem a jinými druhy korálků. V ceně je materiál na jeden přívěsek (balíček s možností doplnění volným výběrem).

Tip: Máte-li doma opravdu malé zbytky japonského rokajlu ve velikostech od 15/0 do 8/0 (včetně kapek a jiných atypických tvarů) či drobných dvoudírkových korálků a nevíte co s nimi, vezměte si je s sebou - možná pro ně zrovna tady najdete využití! Stejně tak s sebou můžete vzít i nepravidelný kámen, který byste tímto způsobem rádi zpracovali, na kurzu jeho zpracování prokonzultujeme a bude-li to možné, rovnou jej použijeme. Použitím vlastního materiálu se cena kurzu nemění.

Kurz je určen pro pokročilé, předpokládá se dobrá znalost peyote stehu (obšívání kabošonů) a jiných základních korálkových stehů, zkušenosti s technikou freeform výhodou. Pro naprosté začátečníky není tento kurz vhodný.

Počet
Vyprodáno

KNK 1122

Parametry

Cena
750,- Kč
Způsob platby
v hotovosti lektorce na místě konání
Termín
neděle 19 6. 2022
Čas
10:00-15:00 hodin
Lektor
Nela Kábelová
Místo konání
Hřbitovní 49, Břeclav 3 (Stará Břeclav)